Sportowy weekend.

     Ostatni weekend okazał się niezwykle pracowity dla naszych zawodników. Na sportowo zaczęliśmy już w piątek 25 października. Długo czekaliśmy na rewanż z drużyną LKS Kaczorów po porażce 10:4 z poprzedniego sezonu. W naszym przypadku nasza drużyna uległa znacznemu wzmocnieniu. Liczyliśmy na wielkie tenisowe widowisko. Naszym zawodnikom kibicowali licznie zebrani kibice. Na pewno nie był to czas stracony, ponieważ drużyna przeciwna przedstawia bardzo wysoki i równy poziom jak na drużynę z IV ligi. Goście przybyli w składzie Gruszka Krzysztof, Gil Witold, Gicala Grzegorz, Furtak Rafał i Janecki Mieczysław. W naszych barwach zagrali: Atlak Miłosz, Kapłon Andrzej, Batóg Tomasz i Butrym Dariusz. Do stanu 7:1 pojedynek był praktycznie jednostronny. Dopiero wtedy drużyna gości zaczęła stawiać większy opór. Finalnie wygraliśmy to spotkanie 10:4. Najbardziej widowiskowymi pojedynkami, choć przegranymi, były pojedynki Atlak – Gicala, oraz Kapłon – Furtak. Jest to dla nas bardzo ważne zwycięstwo z tego względu, że bezpośredni awans do trzeciej ligi ma tylko jedna drużyna. Najlepiej punktującym naszym zawodnikiem był Batóg Tomasz.

     W sobotę, dzień później, obie drużyny wybrały się do Bolesławca. Ze względu na odpowiednie warunki, oba mecze zostały rozegrane równolegle. Czwarta liga zagrała w prawie niezmienionym składzie. Miejsce Miłosza Atlaka zajął Tomasz Gawryluk. Drużyna przeciwna w składzie: Krzemiński Waldemar, Nawrocka Monika, Tereszczyn Edward i Roman Sebastian. Mecz zakończył się wynikiem 10:0 dla naszej drużyny, co dało nam prowadzenie w czwartej lidze. 

     Piąta liga zagrała w składzie: Olechnik Dariusz, Gołosz Miłosz, Dzierla Zdzisław i Święcicki Mirosław. Goście podjęli nas w składzie: Strzelecki Daniel, Janowski Artur, Marczewski Kazimierz i Talar Andrzej. Mecz zakończył się wynikiem 10:3 dla nas, co pozwoliło awansować naszej drużynie na trzecie miejsce, mimo rozegranych trzech spotkań, w porównaniu do czterech pozostałych drużyn. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny ze 100% skutecznością został Olechnik Dariusz, który rozegrał najbardziej widowiskowy pojedynek tego spotkania, pokonując w nim Daniela Strzeleckiego.

     Dobrych wiadomości nigdy za wiele. W niedzielę 27 października w Brzegu Dolnym odbył się pierwszy w historii Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Skrzatów. Naszą drużynę reprezentowali: Cytowicz Filip i Paszkiewicz Błażej. Nasi zawodnicy reprezentując odpowiedni poziom gry, finalnie zajęli dwa miejsca na podium. Drugie miejsce Paszkiewicz Błażej, a trzecie Cytowicz Filip. Poziom naszych zawodników został zauważony przez organizatorów. Wzmianka o tym na stronie dozts.pl. Poniżej link do całego artykułu.

http://dozts.pl/lena-riwon-i-milosz-kuboszek-najlepsi-w-i-turnieju-skrzatow/ 

     Obaj zawodnicy na co dzień trenują w naszej fili z Trzcińca koło Bogatyni. Osiągnięcie tak dobrych wyników nie byłoby możliwe bez trenerów, którzy poświęcają swój wolny czas, dbają o należyty rozwój dzieci i młodzieży. W tym miejscu pragnę podziękować Wiesiowi i Darkowi za cały trud, który jak widać przekłada się na realny wynik. Liczę na to, że Błażej i Filip będąc na fali zwycięstwa jeszcze bardziej przyłożą się do treningów. Gratuluję.